Як побороти невпевненість і тривогу під час відкриття позиції

2 хвилин

Конспект відео.


Тривога - емоційний стан напруження та стурбованості щодо майбутніх подій.


Тривога і страх перебувають в одному спектрі, але мають кілька відмінностей.



Тривога може бути результатом пережитого досвіду. Більшість трейдерів стикалася з травмуючими епізодами великих втрат.

Такий негативний досвід добре фіксується в пам'яті, і коли трейдер знову занурюється в умови травмувальної ситуації, наприклад, відкриває позицію, організм мобілізує органи і системи для боротьби із загрозою. У цьому випадку ймовірність негативного результату перебільшується, що змушує не входити в угоду.


Люди схильні припускатися когнітивної помилки, яка називається упередженістю упущення.


Вона полягає в тому, що активні дії мають вищу причинність порівняно з бездіяльністю. Людина відчуває більше жалю від відкриття позиції (активна дія) і подальшого збитку, ніж від перебування поза ринком (бездіяльність). Це підштовхує ігнорувати хороші трейди, що відповідають усім критеріям.


Методи боротьби з тривогою


Чек-лист «Менеджмент позиції»


Чек-листи як інструмент активно використовують у медицині та авіації. У трейдингу ж чек-лист відкриття дає трейдеру відчуття контролю над діями, що може непогано коригувати вплив тривоги.



Таблиця передбачуваної та реальної тривоги


Мета таблиці - показати безпричинність тривоги. Практика показує, що трейдери часто пропускають хороші трейди через перебільшення переживань. Якщо дати людині можливість суб'єктивно оцінити рівень передбачуваної тривоги під час відкриття позиції від 0 до 100, вона перебільшить це число. Після закриття позиції реальний рівень тривоги виявиться значно нижчим за перше значення.


Таблицю необхідно заповнювати регулярно, щоб коректно оцінити залежність між тривогою (реальною і передбачуваною) і результатами відкритих позицій. З великою ймовірністю виявиться, що трейдер частіше перебільшував переживання в ситуаціях, які приводили до позитивного результату. Таблиця - механізм зміни мислення.



Зміни ставлення до речей, які тебе турбують, і ти будеш від них у безпеці. Марк Аврелій.

Рекомендовані теми