Сила простоти у трейдингу

12 ХВИЛИН

Часто звучить думка про те, що менше - це більше. Мовляв, простота - це секретний соус успіху. Проте, незважаючи на знання цієї істини, багато трейдерів продовжують гальмувати прогрес, занадто ускладнюючи свою роботу. Це проблема, яка змушує задуматися: Чому трейдери, знаючи, що прості стратегії, процеси і процедури перевершують складні, і все одно намагаються реалізувати простоту? Відповідь знову ж таки прихована в психології людини. Але справа не лише в нашому свідомості: нечіткість порад вносить додаткове замішання, яке змушує трейдерів загубитися.


Отже, давайте демістифікуємо простоту в торгівлі і усунемо непевність, і обговоримо, як можна практично застосувати філософію "менше - це більше" у своїй торгівлі?


Чому трейдери занадто ускладнюють свою роботу?


З одного боку, через невизначеність, яку ненавидить наш мозок - необхідність все охопити, щоб здобути відчуття контролю. З іншого боку, спрощення потребує відбору і проникливого погляду, щоб відфільтрувати шум.


Замішання виникає, коли трейдерам не вистачає впевненості і ясності в тому, що дійсно працює. Як можна бути вибірковим, тонучи в морі можливостей?


Трейдери переускладнюють свою торгівлю, перш ніж її спростити.


Спрощення саме по собі дає вам перевагу, і цю якість я спостерігаю у найуспішніших трейдерів, яких я веду. Як ні дивно, всі вони пройшли через процес переускладнення, перш ніж змогли спростити.


Переваги спрощення торгівлі створюють цю різницю між невдалим і прибутковим трейдером:


 1. Чіткість і ясність у прийнятті рішень
 2. Зниження емоційного напруження
 3. Підвищена концентрація уваги
 4. Менше помилок і вища точність виконання
 5. Більш легка послідовність виконання
 6. Швидший прогрес вперед
 7. Більш легка адаптація - прості стратегії гнучко реагують на різні ринкові умови. Коли вони змінюються, трейдеру необхідно подивитися, що пропонує ринок, і скоригувати виконання стратегії.


Навіть якщо очевидно, що спрощення - це ключовий елемент успіху в торгівлі, його буває дуже важко імплементувати у свою торгівлю, особливо коли немає орієнтирів, як повинна виглядати проста і зрозуміла стратегія, журнал і закулісні процеси.


Розглянемо десять практичних способів спростити свою торгівлю і сфокусувати всю свою енергію на тому, що дійсно працює. Проста стратегія


Складна стратегія заважає її виконанню, веденню журналу і аналізу угод. Це те, що забруднює весь ваш торговий процес, тому вам потрібно вийти з цього циклу.


Сконцентруйтеся на розробці чітко сформульованої торгової стратегії.


Намагайтеся не ускладнювати свій підхід великою кількістю взаємозв'язків і правил. Нижче наведено список деяких рекомендацій:


 1. Не використовуйте для аналізу занадто багато таймфреймів. Трьох більше ніж достатньо. Якщо ви будете проводити аналіз зверху вниз, від місячного до 1 хвилини, то в кінцевому підсумку отримаєте занадто багато інформації, яка скоріше заплутає вас, ніж допоможе.
 2. Використовуйте старший таймфрейм для визначення свого напрямку - "биків" або "ведмедів". Визначте сценарії "якщо" для кожного з них і сплануйте реакцію на них. Існує три типи ринкових умов - тренд, консолідація або порушення ринкової структури. Ви самі визначаєте, в яких умовах краще торгувати, а які краще пропустити.
 3. Використовуйте проміжний таймфрейм, щоб знайти на графіку додаткові підтвердження, якщо вони потрібні. Можливо, ви захочете зачекати відкату до певного ключового рівня або скользящої середньої, що б то не було.
 4. Використовуйте таймфрейм виконання угоди для визначення часу входу. Це є критично важливим пунктом, який багато хто освідомлено ігнорує. Окрім інших сполучень, дуже важливо мати певний тригер входу. Це може бути перетин ціни зі скользящою середньою, вхід на закритті тригерної свічки, перетин двох скользящих середніх, доторкання до певного ключового рівня, блоку ордерів, рівня пропозиції або опору. Головне, щоб це було визначено, щоб при аналізі угод не було ніяких "потрібно було/можна було/не можна було б ввійти раніше або пізніше". Сумніви і невпевненість - це останнє, що ви хочете мати в процесі аналізу, оскільки вони заважають вашому прогресу. Не залишайте для них місця.


Використання старших таймфреймів для визначення напрямку руху, проміжних таймфреймів для визначення місця входу в угоду і таймфрейма виконання для визначення часу входу - це структурований спосіб виконання.


Вам не доведеться переслідувати рухи, оскільки ви точно знаєте, що шукаєте: якщо станеться "сценарій Х", ви будете настроєні на лонг-позиції і будете шукати входи на покупку; якщо станеться "сценарій Х", ви будете готові шукати шорт-позиції.


Підготовлений трейдер не дивується ніяким рухам ринку, в нього є плани на всі випадки життя, в тому числі і на те, коли слід залишитися "на паркані".


Це загальний приклад, який слугує керівництвом для ефективного спрощення. Використовуйте його на свій розсуд.


Точні, заздалегідь встановлені правила управління угодою


Іноді трейдери занадто заглиблюються у чрезмерне ускладнення процесу управління угодами, використовуючи все підряд: від розподілу ризику на кілька входів до трейлінг стопів, масштабування, внутрішнього масштабування, доведення стоп-лосса до беззбитковості. Це може бути спричинене сильною потребою в контролі, досконалістю або страхом перед невдачею. Але це контрпродуктивно для успішної роботи і є симптомом того, що трейдеру не комфортно керувати угодами. У кінці кінців, ви не хочете заглушувати угоду, ви хочете дозволити ціні дихати і робити свою справу, поки ви керуєте угодою без підвищеного стресу.


Сконцентруйтеся на одному або двох методах і працюйте над управлінням своїми емоціями під час торгівлі. Крім того, переконайтеся, що ви видалили всі непотрібні фактори, які підсилюють вашу розсіяність в торгівлі. Наприклад: пристрасна увага до графіку 1m, спостереження за варіаціями PnL і т.д., - які змушують вас мікроконтролювати свої угоди.


Оберіть декілька торгових інструментів


Незалежно від того, на якому ринку ви торгуєте - акціями, ф'ючерсами, валютами, сировинними товарами, металами, енергоресурсами, облігаціями або опціонами, - розумно не затягувати зі складанням списку активів, за якими ви будете відстежувати і які ви будете використовувати в своїй торгівлі.


Якщо брокер надає доступ до торгівлі 1005000 валютних пар, це не означає, що вам потрібно почати вивчати кожну. Краще знати, як поводиться 1 актив і використовувати його грамотно в своїй торгівлі, ніж знати назви всіх тікерів 100 валютних пар і дивуватися своїй подальшій розсіяності. Торгівля меншою кількістю тікерів дозволить вам краще сконцентруватися і підвищити свою компетентність на цих ринках.


Є трейдери, які відчувають особливий інтерес до лондонської сесії з певних валютних пар - вони майже відчувають, що відбувається на графіку, тому що за стільки років в них розвинулася інтуїція. Якщо вони знову і знову змінювали сесії, у них не було б того відчуття ясності в рухах лондонської сесії. Вони знайшли те, що працює для них, і не збираються змінювати це лише для того, щоб укласти додаткові угоди.


Простота - це ваш квиток до прогресу. Якщо вам доводиться прокручувати свій список на екрані, це ознака того, що його потрібно скоротити. Зупиніться на кількох обраних активах і зробіть своєю місією знання їх як своїх п'ять пальців.


Менше угод - вище якість їх виконання


Менше означає більше, коли мова йде про угоди - прагніть до якості, а не до кількості.


Як тільки ви розробили свою стратегію, виявлення хороших торгових ситуацій стає справою другої необхідності. Ви стаєте професіоналом, який вміє відрізняти хороші сетапи від не дуже хороших, і стаєте більш вибагливим.


Вибір кращих угод зводиться до двох ключових факторів:


 1. Якість стратегії: Запитайте себе: "Чи відповідає ваша стратегія поточній ситуації на ринку і чи має вона високу ймовірність з'явитися найближчим часом?"
 2. Якість відношення ризику та винагороді: Подумайте: "Чи варта потенційна винагорода ризику?"


Щодо другого пункту, не намагайтеся нав'язувати ринку своє певне відношення ризику та винагороді.


 • Якщо ринок не пропонує угоду з гідним відношенням ризику та винагороді, пропустіть її.
 • Якщо ADR 120, а ви очікуєте руху в 200 пунктів, то бог вам суддя. Ви підлаштовуєтеся під ринок, а не навпаки.
 • Не піддавайтеся бажанню затягнути стопи вище або розтягнути угоду понад те, що дозволяє ринок і ваша стратегія.
 • Використовуйте чорно-біле мислення: якщо сетап якісний і угода варта того, щоб її укласти - дійте.
 • Якщо сетап якісний, але ризик не відповідає винагороді, пропустіть угоду і рухайтеся далі.
 • Лише висока ймовірність і якість вас задовольнять.


Отже, як же визначити, що є "гідним" ризиком та винагородою для вашої стратегії? Для цього потрібно знати коефіцієнт RR.


Коефіцієнт Ризику/Винагороди використовується для порівняння очікуваного прибутку від угоди з допустимим ризиком для отримання цього прибутку.


Якщо коефіцієнт за вашою стратегією складає всього 30%, не варто укладати угоди з відношенням ризику та винагороді нижче 1:2. Як бачите, такий вибір приходить разом із знанням своєї переваги, що, у свою чергу, надає впевненості у його реалізації.


Уникайте зайвих розрахунків, використовуйте просту модель ризику


Управління ризиками не повинно бути чимось складним, його потрібно просто дотримуватися. Ваша робота як трейдера полягає в виконанні, а не в розрахунках. Не потрібно бути математиком, потрібно просто максимально грамотно використовувати свої ресурси. Почніть з вибору фіксованого відсотка ризику на угоду. За допомогою калькулятора визначте необхідний обсяг угоди, виходячи з цього відсотка.


Деякі досвідчені трейдери навіть використовують старі добрі фізичні калькулятори, щоб не відволікатися від роботи.


Використовуйте короткі торгові сесії


Незважаючи на те, як парадоксально це не звучить, проводьте менше часу біля графіка. Не варто торгувати весь день. Якщо ви роздрібний трейдер, то краще скоротити свою сесію до пари годин. Від двох до чотирьох годин торгової сесії - це гарний проміжок часу, який дозволяє зберігати концентрацію. В середині сесії завжди корисно зробити невеликий перерву, щоб відновити сили та уникнути накопичення емоцій.


Використовуйте цей перерву для швидкого огляду на старший таймфрейм, щоб повернутися до загального зображення. Пам'ятайте, що робота трейдера полягає не лише в виконанні. Фонова робота цінна і необхідна кожен день. Якщо ви будете зайняті виконанням увесь день, ви, можливо, спіймаєте більше можливостей, але в кінцевому підсумку ви пожертвуєте:


 1. Часом перебудуватися на майбутню сесію;
 2. Часом для ведення щоденника та аналізу угод;
 3. Часом для того, щоб насолодитися днем і зайнятися діяльністю, що сприяє душевному равновесию, що необхідно для повної реалізації потенціалу.


Так чи варто ловити ці додаткові угоди? Зовсім ні. Крім того, під час торгівлі концентрація уваги та енергія вичерпуються, що, зрозуміло, призводить до зниження ефективності. Ви не можете підтримувати той самий рівень розумового переваги протягом усього дня. Скоріше за все, ті додаткові угоди, які ви укладаєте, не є реальними.


Довгострокова прибутковість вимагає вміння казати "ні" багатьом іншим речам, які вас відволікають або викрадають у вас зайві сили, щоб у довгостроковій перспективі розставити пріоритети для свого ментального капіталу.


Простий журнал відстеження позицій та простий процес аналізу


Деякі трейдери, а може бути, і ви, настільки заблукані в тому, як потрібно вести журнал, і настільки втомлюються від неможливості знайти послідовність в одному методі, що в кінцевому підсумку відступають від того, що їм підходить. Краще вести невеликий журнал, але послідовно аналізувати його, ніж фіксувати занадто багато параметрів і пропускати аналіз, ради якого, власне, і ведеться журнал.


Не навантажуйте себе методами, які ви не зможете витримати. Почніть з малого, зробіть процес ведення журналу приємним, але при цьому дотримуйтеся послідовності.


Проведіть бектест самостійно та вручну


Існують ефективні платформи, які автоматизують цей процес, але ось в чому загвоздка: вони не здатні до того, щоб навчити вас бачити такі самі ситуації у майбутньому.


Автоматизовані інструменти працюють за заданими алгоритмами, вони не мають людської інтуїції та розуміння ринку. Вони можуть бути чудовими, але лише для повністю систематизованих стратегій. Ручне бектестування, під час якого ви проглядаєте минулі дані, відзначаєте угоди на графіку та зберігаєте знімки екрана, дозволяє відточити навички впізнавання патернів.


Для збереження об'єктивності можна використовувати такі інструменти, як функція повторного відтворення у TradingView, або зберігати два зображення одного і того ж сетапа - перший в точці входу, а інший з закритою угодою. Таким чином, під час аналізу можна позбутися непередбачуваності.


Все це свідчить про те, що не треба заплутуватися в усіх існуючих інструментах та платформах для бектеста, краще використовувати свій мозок і руки, і працювати в форматі ручного бекстесту.


Ранкова торгова рутинa


Немає необхідності виробляти шум уранці лише тому, що ви побачили, як про це пише один із ваших улюблених трейдерів у Твіттері. Надягніть свою "шапку лідера" та виберіть те, що підходить саме вам. Пригадайте принцип Парето - 80% результатів досягається за рахунок 20% ваших дій. Сконцентруйтеся на тих 20%, які підстрибують ваше свідомість на торгівлю, відкинувши шум.


Кілька найбільш високоефективних дій у передторговій рутині:


 1. Не брати телефон до рук до кінця сесії.
 2. Навести лад на робочому столі.
 3. Пробігтися своїм списком спостережень, роблячи нотатки про пари, якими я торгую.


Ніяких безумств на кшталт крижаних ванн, 30-хвилинної пробіжки чи медитації. Хоча можливо саме вам підійдуть такі рутинні завдання для того, щоб почуватися комфортно в торговий час.


Ключове полягає в тому, щоб зрозуміти, що підходить саме вам, іноді шляхом проб і помилок, і спростити пару ключових принципів, яких слід дотримуватися. Поступове просування у вигляді невеликих кроків до досягнення цілей.


Найкращий друг прогресу - це маленький крок до мети.


Припустимо, ви здійснюєте по 10 угод на день, причому деякі з них явно не за планом. Поставити мету відкривати всього одну угоду на день - може призвести до розчарування - адже це різке зрушення. Замість цього спробуйте обмежитися максимум 6 угодами на день. Досягніть цієї мети протягом тижня, і ви вже виграли, довівши, що можете взяти на себе зобов'язання і слідувати своїй меті.


Переускладнення проти Деталізації


Кому-то може здатися що-небудь переускладненням, для іншого може виявитися деталізацією - це зовсім нормально, але важливо розуміти різницю між цими двома поняттями.


 • Переускладнення часто виникає через плутанину і діє ззовні. Трейдер загубився і намагається охопити все, щоб позбутися від невизначеності.
 • Деталізація носить інтроспективний характер. Вона вимагає від трейдера заглянути всередину себе - у свої торгові операції та процеси - щоб зрозуміти, що потребує уваги.


Візьмемо приклад із веденням журналу. У вас може бути маса точок входу в угоду, які взяті під певну ситуацію. Але вони безглузді та можуть бути закриті простим знімком екрана журналом угод. Це надмірне ускладнення того, що насправді не має великого значення. Але ви можете детально проробити інші області свого журналу, наприклад, ключові питання, які допоможуть вам глибоко проаналізувати свої угоди і проаналізувати свої результати. Ці питання можуть привести вас до самоаналізу та відповідей, до яких ви ніколи б не прийшли інакше.


Деталізація вимагає вибору.

Зміст

Рекомендовані теми