Як один трейдер став прибутковим за рахунок збиткових трейдерів. Том Данте

Я хочу розповісти цю історію, тому що вона не лише захоплива, але і є фантастичним уроком того, як використовувати перевагу та не сумніватися у собі.

3 ХВИЛИН

У свій час я проводив вебінари, де люди могли спостерігати за всім, що я роблю.

Я розповідав про свої угоди та спілкувався з учасниками про все на світі.


Одного разу я запитав усіх, як пройшов день, і один хлопець відповів, що чудово.

Він сказав, що у нього була така ж угода, як у мене, але коли я скасував свій ордер, він подвоїв свій розмір, і угода пройшла ідеально.


Я подумав, що він просто насміхається наді мною.

Виявилося, що це не так.


Виявилося, що він помітив у моїй торгівлі таку закономірність: кожного разу, коли я скасовував ордер, угода, частіше за все, виявлялася успішною. Насправді це траплялося так часто, що він використовував мене як індикатор для подвоєння позиції.


Потім він продовжив розповідати мені, скільки саме ордерів я скасував за той час, поки він спостерігав за мною, і скільки з них стали виграшними порівняно з програшними. Найдивовижніше, що я цього не помітив. Я ніколи не записував пропущені угоди і тому завжди був у владі упередженості.


Запропонувавши цю гіпотезу, я прослідкував за нею і переконався, що вона вірна. Адаптував свою стратегію, і моя перевага змінилася.


Я оцінив його відвертий погляд.


Час плив. Ми стали друзями. Одного разу ввечері ми були в барі, і він сказав, що хоче мені щось показати.

Я стояв і чекав.


Потім він витягнув блокнот, повністю заповнений спостереженнями за трейдерами, які освітлювали свої угоди.

Там були трейдери з платних груп, трейдери з форумів, трейдери з Twitter.


Він знав про цих трейдерів те, чого, я впевнений, вони самі про себе не знали.

Він знав, як вони торгують, час, коли вони були активними, їх відсоток попадання, їх середній розмір виграшу порівняно з програшем. Він знав, коли вони перебувають у стані тільта, і наскільки далеко вони можуть піти.


Коли він перегортає сторінки блокнота, одне ім'я привертає мою увагу.

Він сказав (я перефразую):

"----- щодня відкриває угоду. Він або отримує повний збиток, або вхоплює мізерний прибуток, коли він встає на місці. Він так і не зрозумів, що у нього буде перевага, якщо він припинить управляти угодою".

"Отже, я стежу за його угодами, але коли він починає рухати стопи або забирати прибуток, я просто дотримуюся початкового стопа або цілі".


Він перегорнув кілька сторінок.

"А що щодо ----"? запитав я.

"Постійно програє. Я відмовляюся від усього, що він робить", - такий був його відповідь.


І він продовжив у тому ж дусі.

"Я вражений", - сказав я. Це дійсно нестандартне мислення".

"Чи не очевидно це?" - відповів він.

"Кожен прагне знайти прибуткового трейдера, у якого можна навчатися. Але якщо 90% програють, чи не простіше просто знайти невдаху і торгувати проти нього?"


Але яким би новаторським не здавалося це висловлювання понад десять років тому, по-справжньому мене вразило його втілення.

Одного разу ввечері ми сиділи в іншому барі, і він виводив на свій телефон дані по угоді.

"Що ти бачиш?", -- запитав я.

"О, ---- щойно виставив короткі позиції по сировій нафті, так що я виставляю довгі. Я просто виставляю ордера. Моя ціль - його стоп. Мій стоп - його ціль".


Я підняв графік, щоб подивитися, що бідний ---- побачив, щоб відкрити шорт. Мені здалося, що нафта виглядає досить ведмежою. Тому я сказав своєму другу: "Що ти думаєш про цей графік?".


Він відповів: "Я думаю, що він виглядає ведмежим. Насправді я думаю, що він може виграти на цій угоді".

Тоді я задав йому запитання на мільйон доларів: "Якщо ви вважаєте, що він може виграти на цій угоді, то чому ви його витісняєте?


І знаєте, що він відповів?


"Я торгую людьми, а не графіками. Цей хлопець постійно помиляється протягом тривалого часу. Якщо я почну обирати ті угоди, в яких, на мою думку, він виявиться правий, то я введу свою власну перевагу. І якби я був настільки добре в читанні ринку, я б не став заробляти на життя тим, що торгую з цим мудаком, чи не так?


Він знав, де у нього є перевага, і знав, де її немає. Як тільки він бачив те, що йому потрібно, він приймав рішення про те, що робити, і робив це. Без коливань. Без роздумів. Лише безжалісне втілення.


Кілька років тому він вийшов на пенсію, ставши мультимільйонером. З часом ми поступово віддалялися один від одного. Кілька смс на день перетворилися на смс раз в декілька місяців. Але час від часу я бачу його в Twitter. І мені завжди цікаво, за ким він стежить.

Зміст

Рекомендовані теми