9 помилок, які заважають розвитку трейдерів

3 ХВИЛИН

1. Емоційна торгівля


Причина: Торгівля на хвилинних таймфреймах. Торгував емоціями, а не ринком.

Рішення: Перехід на більші таймфрейми. Розставлення алертів і практично не дивлюся на графіки.


Торгівля - це гра ймовірностей, і необхідно, щоб всі можливі ймовірності були на вашому боці. Якщо ймовірність потрапити під вплив емоцій на більших таймфреймах менше, це означає, що буду торгувати більшими таймфреймами.


2. Захопленість торговою ідеєю


Причина: Потреба мати рацію, що закриває очі на протилежні фактори, які суперечать торговій ідeї.

Рішення: Коли спрацьовують алерти, підходжу до графіку, видаляю всі попередні елементи, вивчаю фактори, які суперечать моїй торговій ідеї. Якщо все влаштовує, чекаю формування сетапу.


3. Позиція на основі думки інших трейдерів


Причина: Коли я відкривав позицію, в мене виникала потреба знайти всі підтвердження як "за", так і "проти" від інших трейдерів. (Мається на увазі вже відкрита позиція, де думки інших можуть вплинути на встановлення рівнів TP і SL.)

Рішення: Організація робочого процесу. Прийняття і розуміння своєї компетентності. (Під час торгівлі я не використовую Twitter і мінімізую активність у Discord-спільноті, окрім фільтрації ідей.)


4. Попереднє відкриття позиції без підтверджень


Причина: Відсутність дисципліни. Нетерплячість. FOMO або бажання відіграти себе.

Рішення: Чеклисти перед і після торгівлі, які позитивно впливають на дисципліну та оцінюють емоційний фон перед торгівлею.


5. Торгівля в несприятливих ринкових умовах


Причина: Торгівля ради емоцій.

Рішення: Взяти на себе відповідальність і бути чесним самому собі кожного разу, коли натискаєш на спусковий гачок. Бажання бути професіоналом.


6. Торгівля без плану та біасу


Причина: Відсутність дисципліни.

Рішення: Витрати. Коли витратився на торговий журнал Enable і TradeZella, був стимул заповнювати і аналізувати його, що позитивно впливає на торгівлю.


7. Порушення торгового плану


Причина: Відсутність дисципліни.

Рішення: Витрати. Коли витратився на торговий журнал Enable і TradeZella, був стимул заповнювати і аналізувати його, що позитивно впливає на торгівлю.


8. Нехтування з супроводженням відкритої позиції


Причина: Коли торгував на хвилинних таймфреймах, робив багато помилок, супроводжуючи позицію, особливо через емоційний фон. Після цього вирішив зовсім не моніторити позицію.

Рішення: Щоб не робити дурниць, було прийнято рішення розставляти алерти на проблемних зонах і після спрацювання алертів розглядати поведінку ціни. Тільки після цього приймати рішення. Менше часу перед графіком - менше шансів навчитися дурниць.


9. Торгівля на неактивних таймфреймах


Кожен повинен знайти свій стиль торгівлі. Спочатку необхідно спробувати все: різні ринки, час для торгівлі, вподобаний RR і таке інше. Необхідно збирати статистику і вдосконалювати те, що працює, а те, що не працює, більше не повторювати.

Зміст

Рекомендовані теми