Як стати TOP-1 трейдером FTMO

Цього місяця один з випускників нашого навчального курсу Mentorship і нинішній учасник Live-Trading Binbon потрапив на першу сходинку таблиці лідерів FTMO за заробленим профітом серед трейдерів, торговельний рахунок яких становить 200 тисяч доларів. Його профіт склав 20% або 40 тисяч доларів у грошовому еквіваленті. Ми підготували для вас невелике текстове інтерв'ю, в якому Binbon розповів, що, на його думку, вплинуло на отримання такого профіту, чи була топ-1 його метою, і з якими проблемами він зіткнувся на шляху до першого рядка в таблиці лідерів

5 ХВИЛИН


Ти взяв перше місце в лідерборді FTMO з профітом 20%. Як ти думаєш, що дозволило отримати такий профіт за такий короткий проміжок часу? Чи був ринок синхронізований з твоєю стратегією?


Не думаю, що це ринок синхронізувався з моєю тс, скоріше, я адаптувався до нього. Я прибрав торгівлю суворо за конкретним сетапом. Тобто, наприклад, QM у звичайному вигляді містить якісь аргументи типу OB, SC, FVG і тд. Я використовую ці ж аргументи тільки поза QM. Я намагаюся знайти їхню сукупність на графіку. Вони не обов'язково мають формувати QM.Опиши коротко свій шлях до цього досягнення, а саме, скільки челенджів довелося провалити перед тим, як отримати акаунт, завдяки якому ти став топ-1 цього місяця?


Історія тягнеться вже понад 2 роки. Колись ви вже висвітлювали початок мого шляху, але якщо взяти останні місяці: Спочатку злив один акаунт на MyForexFunds, потім не встиг за часом і перепройшов. Так у мене з'явився 100.000 акаунт. Спочатку я купував на 5к, але його я тут не враховую, я купив просто, щоб подивитися, чи працює платформа. Він так і залишився новим. Потім купив ще 2 акаунти МФФ, з яких 1 пройшов. Разом у мене було 200к фандед на МФФ. Але 1 вересня МФФ закрився, і всі мої рахунки закриті. Приступив до FTMO, де спочатку втратив 1 акк на 100к. Після цього зібрався і купив акк на 200к. Пройшов за місяць. І ось зараз ще проходжу на різних пропках. Стало складніше проходити, ставлення до них якось змінилося, але я вже зібрався і намагаюся не фейлити на демках.


За кількістю угод, на скільки цей місяць відрізняється від звичайного твого місяця?


Раніше у мене було менше угод, приблизно на 35%. Коли торгівля була суворо за конкретними сетапами в явній, прийнятій нормою формі.


Як думаєш, що змусило тебе ось так одразу адаптуватися до такого ринку і почати відкривати угоди, не схожі на звичні для тебе?


Спочатку я просто тестував нові для себе сетапи, які ще вважаються звичними, але на бектесті+лт побачив якийсь новий сетап, який ще не такий популярний серед СМ. Після цього я почав експериментувати і побачив, що показник РР і вінрейту мене влаштовує. Спочатку, звісно, не хотів у це вірити, думав, що ніхто так не робить, значить, це не працює, навіщо мені тут втрачати. Але після цього я познайомився випадково з людьми, стиль торгівлі яких був схожий з тим, над яким я експериментував, і зрозумів, що все-таки є люди з таким самим мисленням, і їхня крива депозиту позитивна довгий час, що сприяло розвитку такої торгової стратегії.


За яку кількість угод тобі вдалося досягти цього результату, і скільки з них були прибутковими та збитковими?


Взагалі у мене 41 угода, з них 17 збиткових. Але я завжди входжу маркетом, і позиція може відкриватися і закриватися частинами. Якщо брати рух, а не угоди, то до однієї угоди 1-3 позиції. Приблизно на місяць у 12-15 позицій був. У кабінеті показує, що середній РР=2.14, але мені здається, це якась неправильна цифра. Можливо через те, що угоди розбиті на частини.


Можеш сказати з якої суми ти планував перестати відкривати позиції? І скільки таких збиткових угод проти торгової стратегії ти відкрив?


2 збиткові угоди проти тс 2 прибуткових проти тс. Після профіту 30к (15%) я хотів зупинитися.


Який відсоток ризику ти використовував цього місяця, і чи відрізняється він від твого звичайного ризику?


У мене ризик 0.5%-0.75%. Це мій звичайний ризик для торгівлі. Винятки звісно трапляються в тільті, він нікуди не подівся, але став більш контрольованим.


Я спостерігав за твоїми торгами в чаті того дня, коли ти вже потрапив до лідерборду, але ще не був на першому місці, і мені здалося, що ти цілеспрямовано відкривав більше угод, щоб взяти перше місце, наче це була твоя мета. Скажи, наскільки це справедливе відчуття, або ж ти діяв у рамках своєї тс і плану? Чи не боявся ти втрати акаунту або значної частини профіту в цій гонитві за першою сходинкою?


Хах. У реальному житті, звісно ж, я говорив, що буду брати топ 1 і всіх там обжену. Але це все гумор. Спочатку було просто бажання потрапити в таблицю, яке місце було не важливо. Уточню, це не було метою. І перше місце так само не було метою. Вийшло так, що взяв перше, просто тому, що торгував, угод з такою метою категорично не відкривав. Намагався діяти за тс, після якоїсь суми вважав, що відкривати пози вже не буду, тому що це прибуток вище норми, і ризикувати не хотів. Але я порушив свою тс, і поза була відкрита. Закрилася поза в мінус. Навіть був якийсь тільт, але не через те, що я втрачаю місця, а через емоції. Тільт був зупинений швидко. Просадка була на -2%. Через кілька днів я закрив день у +, що перекрило мою просадку, хоча я вважаю, що відкриття позиції було дуже жорстким порушенням моєї торгової стратегії. Вийшов прибуток цього разу, а могло закінчитися негативно. Тож кілька разів торгова стратегія була порушена. За цілий місяць це було єдине місце, де я виявився слабким і піддався відкриттю позиції. Профіт втрачати не шкода, якщо в межах ризику. Акаунт стає менш значним після якоїсь кількості акаунтів. Раніше думав, що один і назавжди.


Ну, і нарешті, які уроки ти засвоїв з такого досвіду і чи вплине цей досвід на твою торгівлю в майбутньому? Якщо так, то як саме?


Це вже є наслідком помилок у 2022 році. У будь-якому разі, 20% - це овердрафт. Я не планував робити так багато, це небезпечно. А ще вінстрік - не варто його боятися. Хоча це і позитивно для мене, але я б хотів зупинятися на 5-10% профіту. Наскільки сильно вплине - не можу сказати, але точно ця торгова стратегія має продовження. А ну, найголовніше - не боятися того, що виходить за рамки норми.
Зміст

Рекомендовані теми