Як правильно провести робочий день?

Ознайомтеся з правилами та порадами, які допоможуть підвищити вашу ефективність.

4 хвилин

Ознайомтеся з правилами та порадами, які допоможуть підвищити вашу ефективність.

Організація свого життя за планом, робота з тайм-менеджментом у своїй діяльності, особливо якщо ця діяльність дистанційна, схожа на спроби кинути палити. Усі знають, що курити шкідливо. Здавалося б, що складного? Не закурив і все! Але ні, мільйони людей по всьому світу, намагаються позбутися цієї шкідливої звички. Так і з таймінгом — усі розуміють, що працювати за розкладом набагато ефективніше, але змусити себе це робити досить складно.Як організувати своє життя так, щоб дотримуватися власного плану та розкладу?


Відповідь лежить на поверхні: нас не треба змушувати робити те, що ми любимо! Далі ми розглянемо, як полюбити свою роботу та отримувати задоволення від своєї ефективності.


Визначимося з обов'язковими правилами:
Відпочинок.


Плануйте перерву кожні 1,5-2 години по 10 хвилин. Відпочивайте на вихідних: риболовля, прогулянка в лісі, спорт чудово допоможуть розслабитись після емоційно напруженого тижня.


Дуже добре раз на квартал влаштовувати собі подію. Виїзд за місто чи похід на концерт. Якщо ви не можете кудись поїхати, запросіть друзів і весело проведіть час. Такий підхід до відпочинку дозволить вам залишатися у хорошому емоційному стані.


Чергування розумової та емоційно напруженої роботи з активним відпочинком дозволить постійно бути в тонусі. Регулярні, але не дуже часті події позбавлять вас рутини та будуть хорошим стимулом до плідної роботи.
Пріоритети.


Перш ніж внести в план якийсь пункт, дайте відповідь на два питання: наскільки він важливий і наскільки він терміновий. Це так звана матриця Ейзенхауера. Йому приписують цитату: «У мене є два типи проблем: термінові та важливі. Термінові не є важливими, а важливі ніколи не бувають терміновими». Але подивіться скільки відразу з'явилося вільного часу. Не витрачайте час на дрібниці — займайтеся лише важливими та терміновими справами.
Не розписувати день за хвилинами.


Якщо ви склали план і розставили пріоритети, то ви зробили все, що могли. При цьому ви встигли все важливе і термінове. Якщо ви зациклитеся на несуттєвій справі, то замість того, щоб зробити завдання якісно, ви намагаєтеся зробити його за певний час, а це може негативно вплинути на результат.
Ресурси.


Якщо ви неправильно визначите свої ресурси, ви втомитеся, але не досягнете результату. Ось п'ять основних, важливих для трейдингу факторів, на які важливо звертати увагу:


  • Зовнішній чинник. Ви працюєте на основній роботі й вам доводиться поєднувати трейдинг з офісом. Завжди є спокуса намагатися встигнути все й одразу. Розподіліть час так, щоб бути ефективним, але не на шкоду здоров'ю.


  • Здоров'я. Ми часто женемося за тим, щоб встигнути більше. Але якщо «загнати» себе через роботу, то можна «злягти» і випасти з роботи зовсім. Дотримуйтесь режиму дня, якісно харчуйтеся, займайтеся спортом, залишайте час на відпочинок. У разі потреби звертайтеся до лікаря відразу, не відкладайте проблеми зі здоров'ям «на потім», щоб не погіршити свій стан.
  • Енергія. Цей ресурс тісно пов'язаний зі здоров'ям, але він включає соціальний і мотиваційний фактор. Трейдинг - дуже енерговитратне заняття. Якщо ви вважаєте, що сьогодні у вас немає настрою, але як тільки ви відкриєте графік, решта проблем відступить – ви помиляєтеся. Без енергії ви не зможете бути розважливим та холоднокровним, а нервова напруга може призвести до важких наслідків для фізичного, психологічного та матеріального стану.
  • Інформація. Трейдинг не стоїть на місці та знання потрібно регулярно оновлювати. Не можна розібратися у торгівлі раз і назавжди. Регулярно читайте новини, літературу та переглядайте ком'юніті.
  • Гроші. В основі наших потреб завжди лежить фінансовий добробут. Їжа, здоров'я, відпочинок, духовний, моральний та соціальний розвиток, все тісно пов'язане з грошима. Та й щоб відкрити депозит, і увійти до позиції потрібні гроші. Тому реально оцінюйте розмір свого депозиту та працюйте з ризик-менеджментом.Щоб провести робочий день ефективно, фокусуйтеся на важливих та термінових справах, відсіюючи другорядні.


Всім удачі та профіту!


Рекомендовані теми