Як поєднати трейдинг з роботою?

Трейдинг — це захоплююча діяльність, яка може принести непоганий дохід. Однак, щоб стати успішним трейдером, потрібно багато часу і зусиль. Якщо ви працюєте на основній роботі або займаєтеся іншою діяльністю, яка приносить вам основний дохід, поєднання трейдингу з цими справами може бути непросто. У цій статті один з учасників нашого ком'юніті fucktheenvious розповість вам про способи поєднання трейдингу з основною роботою, які він перевірив на власному досвіді.

5 хвилин

Вступ


Ця тема є давно не новою, і вже не один раз обговорювалася в стінах ком'юніті, але я все-таки вирішив висловити свої думки, і те, як бачу це я, шляхом написання цієї статті.


Почнемо з того, що я такий же простий трейдер як і ви, який одного разу потрапив в ком'юніті Криптоманнна, і так само, як можливо у вас зараз, у мене практично одразу виникло питання — "А чи можливо взагалі поєднати трейдинг з моєю роботою?", і відповідь однозначно ТАК!


Не писатиму про те, що все можливо, аби було бажання (я думаю, це очевидні речі), а краще перейду одразу до того, яким чином це можна зробити, не вносячи кардинальних змін у ваш звичний спосіб життя.


Визначення можливостей


Отже, перше, що необхідно вам самим зрозуміти — це те, скільки ви готові приділяти часу трейдингу.


Дійсно важливо визначити скільки у вас є вільного часу на день, тиждень, а можливо навіть і на місяць. Це необхідно для від самого початку правильного формування запиту в процесі навчання, і того, яку торгівлю ви хочете розвивати адже погодьтеся, що абсолютно не має сенсу людині, яка може приділяти графікам час в обсязі по 1-2 години і 2-3 рази на тиждень вчитися торгувати LTF, де позиції відкриватимуться з хвилинного таймфрейму, а потім ще й намагатися накласти це на основну діяльність.


Від правильного запиту буде вибудувано правильний вектор розвитку вас як трейдера, та відповідно вашої торгової стратегії яку можна буде адаптувати під ваш спосіб життя, та в рамках якої ви будете торгувати.


Вибір торгового стилю


Наступне, про що вам потрібно буде подумати виходячи з попереднього пункту — це ваш торговий стиль.


Існує кілька основних торгових стилів, дотримуючись яких торгують трейдери, в тому числі і в нашому ком'юніті, а саме: скальпінг, інтрадей, інтравік і свінг.


Залежно від того, що ближче вам по духу (або ж виходячи з ваших можливостей), така кількість часу від вас і буде потрібна для роботи з графіками.


Якщо торгувати скальпінг або інтрадей вам справді потрібно буде приділяти достатню кількість часу роботі з графіком, бо найчастіше позиції відпрацьовують у проміжку часу до однієї торгової сесії та потребують уваги трейдера для менеджменту позиції, а отже, і знаходження біля графіку, і це однозначно підійде не всім (щодо інтрадея поговоримо ще трохи далі).


Слідуючи інтравіку і свінг-трейдингу, де наша позиція відкривається найчастіше щонайменше з годинного, а то і з 4х-годинного таймфрейму, нам необхідно вже значно менше часу для роботи з графіком, тому що наша позиція явно затягнеться на дні, тиждень, а може, й надовше. Відповідно і поєднати торги старших періодів з роботою або бізнесом буде легше.


Більш детально про всі торгові стилі та правила торгівлі по кожному з них ви можете дізнатися у цьому відео.


Формування торгового плану


Тепер перейдемо безпосередньо до мого досвіду, виходячи з якого я б міг дати деякі рекомендації.


Відразу варто написати про те, що я не є якимось супер успішним трейдером. Зовсім ні, я також продовжую вчитися і також, як інші учасники ком'юніті, намагаюся вдосконалювати себе і свою торгівлю щодня. Я інтрадей трейдер, але особливість моєї стратегії в тому, що вхід у мої угоди може здійснюватися як з м5-м15 періодів, так і з годинного періоду. Вся справа якраз у поєднанні торгівлі з основною роботою, де моя торгівля безпосередньо залежить від завантаженості на основній роботі.


Хоч вище і було зазначено, що для інтрадея необхідна n-на кількість часу, він все ж таки став першим способом вирішення цієї "проблеми".


А вся справа в оптимізації, і в правильному розподілі свого власного часу. Якщо брати мене, я працюю на роботі з фіксованим графіком, де в мене немає можливості перебувати перед комп'ютером. Здавалося б, з такими умовами про торгівлю, а тим паче ринку форекс з його суворими рамками робочого часу, можна забути, але ні! Виходом із ситуації стала побудова торгового плану, в процесі чого перед тим, як піти на роботу, я аналізую графік і складаю для себе план дій на день.


Звичайно, до відкриття сесії картинка на графіку вже може дещо видозмінюватися, виходячи з того, що було спочатку, але тепер, маючи розуміння HTF, а головне прописаний план на день, мені не становитиме великих труднощів коригування плану, і подальша торгівля з телефону. Таким чином протягом дня я можу знаходити можливість поглядати за графіком і приймати торгові рішення.


Вибір ринку


Другий спосіб, який також мені допомагав свого часу поєднувати роботу і торги це вибір оптимального маркету.


Що я маю на увазі під висловом "оптимальний маркет" це підбір ринку, торгувати який Вам буде найзручніше. У моєму випадку таким оптимальним ринком деякий проміжок часу був ринок фондових індексів S&P 500, NASDAQ і US30.


Тоді у мене була сильна завантаженість на роботі, і протягом дня було проблемно зайві 10 хвилин просто посидіти в телефоні, не те що торгувати. І мій погляд впав на індекси через те, що їхня основна торгова сесія припадає на вечірній час за Києвом з 16:30 до 23:00, якщо бути точніше. Тобто тепер я міг приїхати додому, швидко зробити побутові справи і сісти за комп'ютер, щоб торгувати. І при цьому, торги не могли завдавати шкоди роботі, і навпаки.


Підсумок


Підбиваючи підсумки правильно прийти до того, що потрібно міняти не життя під трейдинг, а куди простіше адаптувати трейдинг під ваше життя.


Рід діяльності у кожної людини однозначно буде свій, а тому кожен повинен підійти до цієї теми індивідуально. Комусь може допомогти в поєднанні просто формування чіткого плану дій на випадок декількох сценаріїв розвитку подій на ринку в прописному / друкованому вигляді, де він завжди зможе перечитати свої думки, іншій людині допоможе стратегія з торгівлею старших тайм-фреймів, а третій взагалі найкраще підійде торгувати той ринок, який найзручніший за часом.


Дякую за увагу, сподіваюся, ця стаття зможе комусь допомогти. Бажаю успіхів!

Рекомендовані теми