Позитивні результати та необхідність відпочинку в трейдингу

Дізнаєтеся докладніше про те, як впорається з емоційним вигоранням.

4 хвилин

Здавалося б, все очевидно – щоб працювати, потрібні сили та енергія, а вони наповнюються під час відпочинку. Але, варто лише графіку підійти до заповітного рівня, позначеного вами як тейк, одразу збільшується серцебиття, по крові погнав адреналін і ось вона, довгоочікувана перемога!


Що далі? А далі, велика спокуса, поки удача з нами, швиденько подвоїти прибуток. Багато хто каже собі — стоп. Торговий план виконано, а необдуманий вхід у позицію може призвести до невдачі. Але азарт — сильний мотиватор. І ми часто продовжуємо торгувати, не зупиняючись на запланованих результатах. Спочатку, якщо не станеться невдачі від недостатньо продуманої позиції, буде ейфорія перемоги. Захочеться працювати ще більше, розпочнеться етап напруги.


  • Етап напруги.


Людина починає «перевиконувати план», а згодом відчувати дедалі більшу напругу, розсіюється увага, з'являється втома, яка не минає навіть після довгого сну чи відпочинку. На цьому етапі людина часто не задоволена собою і злиться на себе за безпорадність. Але не бачить реальної причини своїх невдач. Починається етап опору.


  • Етап опору.


Якщо на минулому етапі людина не звернула на себе увагу, не зробила висновків і не спробувала собі допомогти, то всі симптоми етапу напруги посилюються. На цьому етапі можуть розпочатися неадекватні емоційні реакції. Наприклад, можуть виникнути конфлікти в сім'ї, особливо якщо ви працюєте дистанційно. Тепер ви втомлюєтесь ще більше, адже витрачаєте енергію не лише на роботу, на трейдинг, а й на боротьбу з незрозумілими їй проблемами. Фізичне та психічні ресурси закінчуються і настає етап виснаження.


  • Етап виснаження.


Втома стає смертельною, немає сил щось робити, порушується сон, з'являється сильна нервозність. Людина починає жити автопілотом. Торгівля стає менш ефективною, все частіше стаються помилки, які тільки погіршують ситуацію. На цьому етапі можуть дати себе знати різні психосоматичні захворювання — неврози, депресії. У психології це називають емоційним вигоранням.Як впоратися з емоційним вигоранням?


Щоб цього уникнути, важливо чуйно ставитися до свого емоційного, психологічного та фізичного стану.


Для профілактики емоційного вигорання необхідно:  • Дотримуватись балансу роботи та відпочинку.


Важливо давати собі відпочивати як під час робочого дня, і після його завершення. Обов'язково включайте в робочий план паузи для відпочинку по 10-15 хвилин кожні 1,5-2 години, обідню перерву 40-60 хвилин і вільний від роботи час завершення робочого дня.


  • Дотримуватися торгового плану.


В чому сенс? Відповідь проста. Відійти від плану означає перейти до емоційної торгівлі, а це завжди ризик. Якщо сьогодні все вийшло, немає гарантії, що успіх триватиме завтра. Торговий план передбачає відмову від «випадкового» прибутку на користь довгострокових перспектив. Гірше безсистемної торгівлі може лише одне — витратити час і сили створення системи та не реалізувати її.


  • Гуляти на природі, спілкуватися з тваринами.


Це добре допомагає відволіктися від робочої рутини та змінити фокус уваги на інші речі.


  • Додати фізичну активність.


Через заняття спортом, піші прогулянки ми позбавляємося напруги, тому важливо, щоб таке навантаження було у вашому житті.


  • Мати інтереси та хобі, які не пов'язані з вашою професійною сферою.


Особливо добре допомагають відволікатися ті заняття, у яких треба щось робити своїми руками: малювати, майструвати, грати на музичних інструментах, збирати тощо. У магазинах навіть з'явилися спеціальні розмальовки-антистреси, які можна тримати на робочому столі.


  • Чути себе та свої сигнали.


Ваше тіло і психіка завжди підкажуть вам, коли настав час зробити паузу в роботі. Головне – не ігноруйте їх. Якщо хочеться іноді полінуватися, краще дати собі зробити це зараз, ніж потім кілька місяців перебувати у стані виснаження.


  • Звернутися за допомогою.


Якщо стан вже запущений і у вас ніяк не вдається з ним впоратися, зверніться за кваліфікованою допомогою до психолога чи психотерапевта. Разом із фахівцем вийти з цього складного стану у вас вийде швидше та ефективніше.Дбайте про себе, будьте до себе чуйними та дбайливими – це найкраща профілактика та лікування від емоційного вигорання.


Всім позитивних результатів у трейдингу та результативного відпочинку!Рекомендовані теми