18.07.23
Проблема відсутності дедлайну при проходженні челенджу
Чи є відсутність часового обмеження під час проходження челенджу перевагою? У цій короткій статті наш фахівець із психології трейдингу Euthanasia спробує з цим розібратися.
3 хвилин
Конкуренція між проп-фірмами змушує їх створювати сприятливіші та привабливіші умови для ритейл-трейдерів. Як наслідок, ми бачимо зниження цін на челенджі, менші спреди, збільшення кількості торгових інструментів тощо.
Найбільш значної трансформації зазнав таймінг. Деякі проп-фірми повністю відмовилися від звичних усім 30-денних обмежень у часі для проходження челенджу, залишивши тільки обмеження за просадкою. З одного боку, може здатися, що такі умови взагалі не мають жодних мінусів, однак це не зовсім так. Давайте спробуємо розібратися, чому?
Наявність дедлайну в період проходження першої фази сприймається як стресор. До того ж, наявність робочої та прибуткової торгової системи не забезпечує 100% ймовірність проходження челенджу через те, що системі може банально не вистачити часу для досягнення 8-10% прибутковості протягом 30 днів. Відсутність дедлайну повністю вирішує цю проблему, але з іншого боку, з цього випливає один неочевидний мінус. Для того, щоб зрозуміти суть, коротко розберемо механізм роботи стресу.
У книзі "Біологія поведінки" Роберта Сапольські автор апелює до так званої концепції "перевернутої U". Вона говорить нам про те, що стрес не завжди має тільки негативні наслідки на функціонування організму. Під впливом стресу наднирники виділяють глюкокортикоїдні гормони. Простими словами, можна сказати, що це гормональний індикатор ступеня інтенсивності стресу. Допоки не досягнуто певного піку концентрації глюкокортикоїдів, вони сприяють покращенню концентрації уваги та здатності краще справлятися з викликами, що оточують нас у повсякденному житті, а набутий досвід краще фіксуватиметься в пам'яті. З іншого боку, після того, як рівень стресу перетинає певний пік, він перестає бути адаптивним і вигідним для нервової системи, і починає нести негативні наслідки для її нормального функціонування.
Концепція "перевернутої U" ставить перед нами наступне запитання: чи є наявність часових рамок у челенджі таким стресором, який негативно впливає на процес прийняття оптимальних і зважених рішень у трейдингу?
Відповідь, насправді, не лежить на поверхні через наявність деяких супутніх важливих змінних. Скільки днів залишилося до кінця челенджу? Який відсоток прибутковості досягнуто на даний момент часу? Ці фактори, безумовно, впливатимуть на інтенсивність стресу, однак, найімовірніше, такий стрес все одно не досягне піку, після якого він перестане нести вигоду.
Наявність 30-денного дедлайну належним чином стимулюватиме та мобілізуватиме нервову систему для подолання такого роду труднощів. Більше того, помірна концентрація глюкокортикоїдних гормонів позитивно корелює з підвищенням рівня дофаміну, що позитивно позначиться на мотивації та цілеспрямованій поведінці.
З іншого боку, відсутність дедлайну може призвести до надмірної впевненості у своїх силах. Чим далі дедлайн, тим вища впевненість у власній компетенції та здатності виконувати поставлені завдання вчасно. У цьому контексті відсутність дедлайну стає критичною проблемою.
Також можете ознайомитися з відеоматеріалами на інші теми з психології трейдингу від Euthanasia:
Рекомендовані теми
Кінець сторінки. Початок твого шляху
Поділіться своїми даними та очікуйте дзвінка протягом 24 годин. Ми відповімо на всі запитання та надамо ефективне рішення щодо ваших навчальних потреб.