Як народжується зацикленість та в чому користь стратегії фіксованого RR?

Дізнаєтеся що таке установка і чи правда, що наші установки диктують поведінку, також дізнаєтеся про користь фіксованого RR.

3 хвилин

Для початку звернемося до терміну «установка».
Установка — це схильність щось робити під впливом імпліцитних механізмів пам'яті. Інакше кажучи, це діяльність, заснована на несвідомо отриманому досвіді. Зафіксуємо цей термін, але з невеликим застереженням.


Установка — це не повністю несвідома субстанція. Коли я вживаю цей термін, то маю на увазі цілком реальні переконання, що вимірюються. Наприклад, ваше ставлення до контрацепції — це установка.


Тепер перейдемо до наступного питання.Наскільки вірним є твердження, що наші установки диктують поведінку?


Інтуїтивно здається, що так і є. Це приймалося за істину, доки дослідження не довели протилежне: поведінка людини визначає її установки.


Ми вміємо обґрунтовувати наші вчинки, але перетворювати думки на дії у нас не завжди виходить. Спрогнозувати поведінку людини на основі її установок неможливо.


Тепер розберемося, чому поведінка визначає установки та звернемося до прикладу. У мозок пацієнта після нейрохірургічної операції ввели тимчасовий електрод, у ділянку, яка відповідає за поворот голови. Коли хірург дистанційно подавав сигнал, голова поверталася. Пацієнт цього не знав і вигадував пояснення своєї поведінки. Тобто його дія породжувала причину. Він казав: «Мені щось почулося», «Мені щось здалося», «Я заглядав під ліжко».


Звичайно, існують кейси, де й установки формують поведінку. Для цього потрібно мінімізувати вплив ззовні та конкретизувати установку. Якщо людина позитивно ставиться до цього (установка), то найімовірніше вона нею користуватиметься (поведінка).


Але поведінка може не лише створювати установки, а й посилювати їх. Наприклад, випробувані після голосування за конкретного кандидата до умовної міської ради ставали ще впевненішими у виборі та знаходили додаткові аргументи на користь своєї думки.


Тепер перейдемо до трейдингу. Уявімо, що ви аналізуєте чарти, приймаєте рішення та відкриваєте позицію. У цей момент ваш вибір стає переконанням та починає впливати на установки. Ви ризикуєте втратити критичність і почати упереджено ставитись до прийнятого рішення. Трейдер у такій ситуації применшує значення факторів, які йдуть всупереч з його думкою, і шукає додаткових «за», що підтверджують правильність відкриття позиції. Така поведінка часто призводить до помилок.Користь фіксованого RR.


Фіксовані RR, наприклад, торгівля тільки 1:3, практично повністю нівелює вищеописану проблему. Така система допомагає приглушити вашу суб'єктивність та діяти згідно з планом.


Упередженість перестає мати значення, якщо тейквизначено.Рекомендовані теми