Markmanson. Як створити свою торгову стратегію на основі чужої?

Markmanson — трейдер з комьюніті Live-Trading, який отримав кілька торгових рахунків у проп-фірмі використовуючи готову стратегію Atticus, трейдера з нашого комьюніті. У інтерв'ю ми запитали його, які переваги такого підходу в трейдингу він може виділити. Приємного читання!

6 хвилин

Привіт. Розкажи, як у тебе з'явилася ідея спробувати торгувати готовою стратегією іншого трейдера. Що тебе спонукало це зробити?


Одного разу, після неуспішної спроби торгівлі за індикаторами, я створив другий обліковий запис в Твіттері і підписався виключно на трейдерів, які торгують концепцією ICT. Паралельно з цим я вивчав плейлисти менторшипа.


Через місяць я спостерігав лише за тими, хто публікував свої угоди та бектести. Саме тоді на сцену вийшов Atticus — трейдер, чиї бектести просто зачарували своєю лаконічністю. Це стало ключем до вибору нової торгової стратегії. Я почав складати пазли з усіх доступних джерел: його відповіді на коментарі в Твіттері, сетапи з бектестів, вінрейт і загальна візуалізація.


Чи мав ти свою власну стратегію? Чи можна сказати, що ти повністю взяв готову систему і твої ідеї в ній не знайшли місця?


Вся моя історія почалася з чистого аркуша. Я намагався максимально перейняти філософію Аттикуса, конспектував кожну думку та відповідь на запитання. Моєю головною метою було зібрати якомога більше частинок головоломки та знайти відповіді на відсутні 30% картини. Для досягнення цієї мети я звернувся до інших трейдерів та їх бектестів.


Після цього розпочалась нова стадія моєї історії — бектести. Мені вдавалося досягати результатів навіть кращих, ніж у самого Аттикуса! Я, створений за образом і подобою, перегнав за результатами RR свого "прабатька". З того моменту я почав змінювати свою торгову стратегію вже з урахуванням понад 200 угод і використовував гнучку систему тегів та фільтрацій. Це дозволяло мені замінювати невдалі рішення на успішні.


Незабаром я пройшов челендж у проп-фірмі і вирішив взятися за створення нової вдосконаленої ТС.


Чи можеш ти сказати, яких саме "частинок головоломки" не вистачало? Виходить, ти не торгував до Live-Trading? Справа в тому, що часто трейдери не можуть поєднувати нові інструменти зі своїм досвідом (часто травматичним). Як це було у твоєму випадку?


Про спільноту я дізнався випадково, коли Аттикус відповів під одним з коментарів: "ТС є в ЛТ". Я думав, що це саме те, чого мені не вистачало для повного розуміння картини. Залишалися прогалини у менеджменті позицій, причинами пропуску очевидних угод, вибором ТF, BE, причинами не торгувати в Нью-Йорк. Були проблеми з записом часу перебування в позиції та безліч малих деталей, таких як емоції, баланс між ідеальною та оптимальною точкою входу, робота з спредом, новинами, очікування закриття свічки або вибір між BOS і mBOS.


Я сплатив доступ через веб-сайт в кінці лютого, але виявилося, що треба чекати місяць до наступної хвилі доступу. Я отримав доступ лише в квітні. Без вищезазначених "частинок головоломки" у мене виходило стабільно понад 30+ RR за місяць на бектестах, тому я вирішив не чекати доступу до Discord. Я взяв тестовий челендж, а потім реальний. Я приєднався до спільноти вже як "funded" і вирішив, що прислів'я "Не ремонтуйте те, що вже працює" підходить як ніколи.


Ти часто згадуєш бектести і їх результати. Багато хто сперечається про важливість бектесту та достовірність його результатів. Що ти можеш сказати на цю тему і які результати ти мав і маєш зараз під час реальної торгівлі?


Бектести... Така річ. Вони схожі на історію, знаєш? Історики спостерігають, вони не дослідники. Вони дивляться назад, вивчають минуле, розбираються у деталях. І все це, щоб зрозуміти, що відбувалося і чому. Але не забувай, що бектести — це всього лише історії. Вони можуть розповісти тобі, що сталося у минулому, але вони не дають гарантій на майбутнє. Тому не варто спиратися тільки на них.


Іноді, щоб досягти успіху, потрібно вийти за межі історичних даних. Граючи за правилами минулого, ми обмежуємо свої можливості. Ми повинні бути готовими приймати нові виклики, шукати нові можливості. Бектести можуть бути корисними інструментами, але вони не повинні нас обмежувати. Ми повинні бути готові відступити від них, коли це необхідно.


Які переваги ти бачиш у використанні готової стратегії іншого трейдера і які уроки ти взяв зі свого досвіду?


Стратегія Аттикуса змінила моє бачення торгового світу. Тепер моя власна стратегія відрізняється від його початкової системи. Однак, коли я занурився в його ідеї і аналіз статистики, виявив слабкі місця і майже повністю позбувся їх. Ми всі зростаємо з будь-якої торгівельної системи і прагнемо до більшого. "Ти вкрав мене. І я прийшов, щоб вкрасти себе назад". Це не погано. Це і є життя.


Що б ти порадив початківцям, які бажають спробувати торгівлю з використанням готової стратегії?


Неможливо залізти у голову іншій людині і прочитати її думки. Можна лише натренувати свою “нейронку” на відкритих даних і далі вдосконалювати її. Можна позичати все, що, на вашу думку, є важливим, але пропустити маленьку деталь, на яку автор торгової системи робив акцент.



Сподіваємося, ви знайшли щось корисне для себе у цьому матеріалі.


Підписуйтесь на наші соціальні мережі, щоб не пропустити анонси наступних інтерв'ю з трейдерами та інших статей.


Успішних торгів!

Рекомендовані теми